SOSYAL SORUMLULUK

Üretici kimliğimizin yanı sıra yöreye bağlılığımızın doğal sonucu olarak, geniş bir perspektifte toplumumuza sosyo–ekonomik ve sosyo–kültürel yarar sağlayacak pekçok faaliyette bulunuyoruz. Önceliğimiz, gönül bağımızı daima canlı tuttuğumuz yöremiz ve yöremiz insanı! Bu bağlamda yöremize doğrudan yarar sağlayacak çalışmalara destek veriyoruz.

İlyas Bey Külliyesi Restorasyon Projesi,
Kurucu ailemiz; yöre ve külliye ile olan derin bağları nedeniyle, 2005 yılında Aydın Vakıflar Bölge Müdürlüğü ile imzalanan protokol sonucu sponsorluğunu üstlendiği Didim - Milet İlyas Bey Camisi ve Külliyesi’nin restorasyon projesini 2011 yılı içerisinde tamamlamıştır.

2012 Europa Nostra Tarihi Eserleri Koruma ve Yaşatma Ödülü / İlyas Bey Külliyesi Restorasyon Projesi
Didim - Milet İlyas Bey Külliyesi’nin restorasyon projesinin bize kazandırdığı '2012 Europa Nostra Tarihi Eserleri Koruma ve Yaşatma Ödülü' ile gurur duyuyoruz.

İlyas Bey restorasyon Projesini anlatan kitap yayını.

1998-2003 yılları arasında şehrimizin en önemli arkeolojik kazılarından biri olan “Archaeological Excavations of Smyrna” kazılarının sponsorluğu.

İzmir Arkeoloji Müzesi Hazine Dairesinin düzenlemesi ve teşhir salonlarının yeniden düzenlenmesi projesininin sponsorluğu.

Hacı Halil Paşa Kütüphanesi
Bina, 1895 yılında kurucu ailemizin evi olarak inşa edilmiş, daha sonra kütüphaneye dönüştürülerek halkın kullanımına açılması için Söke Belediyesi’ne bağışlanmıştır

İzmir Festivali’nin daimi sponsorluğu
IKSEV, Uluslararası İzmir Festivali’yle, alanlarında dünyanın en önemli isimlerini İzmir’e getirerek Türkiye’nin ve İzmir’in tanıtımını başarıyla yapmaktadır. Söktaş, kuruluşundan bu yana tarihi mekânları sanatla buluşturan İzmir Festivali’nin daimi sponsorluğunu yapmaktadır.

Cow Parade İstanbul, 2007
Dünyanın en büyük açık hava sanat etkinliği olan Cow Parade, 2007 yılında İSTANBUL’da gerçekleştirilmiştir. Firmaların katılımıyla gerçekleşen bu çok kapsamlı sergiye sponsor olduk.

Eski makine parçalarımız artık heykel olarak yaşıyor… 3 yılda bir; fabrikamızda bulunan eski makina ve bilgisayar parçaları Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü öğrencilerinin ellerinde heykele dönüşüyor.

​ ​